اصول بک لینک سازی موضوعی است که اگر می خواهید وب سایت شما در گوگل بیشتر دیده شود و بازدیدکنندگان زیادی را به وبسایت خود جذب کنید، به ناچار با آن آشنا خواهید شد.اصطلاح بک لینک به لینک هایی اشاره دارد که به وسیله کلیک بر روی این لینک ها امکان بازدید از وبسایت های دیگر فراهم می شود.این لینک ها به کاربران کمک می کند تا تنها با یک کلیک به وب سایت های مرتبط دسترسی پیدا کنند.

با این حال این ویژگی تنها به نفع کاربران است،ویژگی دیگری در ماهیت بک لینک ها وجود دارد که لینک سازی را برای وبمستران بسیار حائز اهمیت کرده است.بک لینک سازی برای مدیران سایت برای کاربران نیست،بلکه برای تأثیر روی موتورهای جستجو است. لینک سازی اصولی و برنامه ریزی شده می تواند وبسایت شما را به سرعت و به شکل پایداری در رتبه های اول گوگل پدیدار کند.این راهنما به شما کمک می کند که بدانید چگونه بک لینک قوی بسازید،در هنگام ساخت بک لینک چه چیزهایی را در نظر داشته باشید و اصول بک لینک سازی را به درستی پیاده سازی کنید.

لیست مطالب

اصول بک لینک سازی

بک لینک ها واحد پول وب هستند.بنابراین سایت شما هرچقدر بک لینک بیشتری داشته باشد سایت موفق تری خواهد بود ، زیرا با قرارگیری در رتبه های برتر گوگل ، بازدیدکنندگان زیادی خواهد داشت.گوگل (و سایر موتورهای جستجو) لینک های سایت های دیگر را به عنوان “رای” می بیند. این رای مشخص می کند که کدام صفحات (از هزاران مورد مشابه) شایسته رتبه برتر در نتایج جستجو برای یک موضوع خاص هستند.اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، درک لینک بیلدینگ و اصول بک لینک سازی می تواند کمی دشوار باشد،در ادامه به اصول لینک سازی اشاره می کنیم.

اصول بک لینک سازی :ایجاد یک استراتژی ساخت لینک

اگر می خواهید بک لینک بسازید، به یک استراتژی حرفه ای ساخت لینک نیاز دارید.فاکتور های مهمی وجود دارد که باید در استراتژی لینک بیلدینگ در نظر گرفته شود.این فاکتورها عبارتند از :

اینها جنبه های مهمی هستند که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد.

تجزیه و تحلیل پروفایل بک لینک :

تجزیه و تحلیل وضیت بک لینک و سئو خارجی از سایت بر اساس مدت زمان فعالیت سایت و تعداد بک لینک ها متفاوت است.قبل از خرید بک لینک و یا لینک سازی ، باید ارزیابی کاملی از وضعیت سایت انجام دهید.برای مثال باید بررسی کنید که کدام صفحات شما دارای قدرت کمتری هستند ، چه صفحاتی بیشترین تعداد لینک داخلی را دارند(بیشترین بک لینک ها باید به این صفحات اختصاص یابند)،چه نوع بک لینکی بیشتر مورد نیاز است؟(بک لینک پروفایلی،تک صفحه ای و غیره)

تجزیه و تحلیل پروفایل لینک رقیب :

این مرحله را می توان مکمل مرحله قبل دانست.یکی از مهم ترین اصول بک لینک سازی ، تجزیه و تحلیل نمایه بک لینک رقبا است.فرض کنید سایتی در زمینه ی فروش لوازم دیجیتال دارید،در این حالت سه سایت که در رتبه های برتر گوگل قرار دارند رقیب شما محسوب می شوند که برای کسب موفقیت باید جایگاه آن ها را بدست آوریدد

در این حالت بهترین کار اینست که نمایه بک لینک آن ها را مورد بررسی قرار گیرید تا متوجه شوید که رقبای شما از چه وبسایت هایی بک لینک دریافت کرده اند ، از چه انکرتکستی برای بک لینک ها استفاده کرده اند،چه تعداد بک لینک ساخته اند،چند درصد لینک نوفالو و چند درصد لینک فالو دارند.این بررسی ها را می توانید به وسیله ابزارهایی مانند Ahrefs یا ابزارهای مشابه انجام دهید.

از آنجایی که سایت های رقیب رتبه خوبی در گوگل دارند ، می توان نتیجه گرفت که استراتژی لینک بیلدینگ آن ها نتیجه بخش بوده است و می توان از الگوی مشابهی برای سایت خود استفاده کنید.در این مرحله می توانید بفهمید که در کدام وبسایت ها و وبلاگ ها می توان بک لینک رایگان دریافت کرد.

تحقیق در مورد اینکه کدام وب سایت ها برای ساخت لینک ماسب هستند :

اشتباهی که بسیاری از وبسایت های تازه ایجاد شده مرتکب می شوند ، تنها توجه به کمیت لینک ها است ، بدون آنکه کیفیت را در نظر بگیرند.در سئو خارجی ، ممکن است صد بک لینک از صد وبسایت بی کیفیت ، به اندازه یک بک لینک از یک سایت قوی تاثیرگذار نباشند.بنابراین از اصول بک لینک سازی می توان به ایجاد یک لیست از سایت های دارای قدرت دامنه ی خوب که امکان لینک سازی در آن وجود دارد اشاره کرد.

به این وسیله می توانید یک برنامه زمانبندی شده برای لینک سازی بسازید و به طور روزانه و یا هفتگی در وبسایت هایی که از قبل در لیست درج شده اند ، به وبسایت خود لینک ایجاد کنید.

تجزیه و تحلیل اینکه کدام یک از صفحات شما به بک لینک های بیشتری نیاز دارند :

سرعت ساخت بک لینک ها به نمایه بک لینک موجود و قدرت دامنه بستگی دارد.لینک سازی باید به طور پیوسته ایجاد شود و نه فقط برای مدت زمانی مشخص.اگر نوسانات لینک سازی غیر طبیعی به نظر برسد ، ممکن است گوگل لینک های سایت را بی اعتبار بداند.برای مثال اگر در عرض یک هفته صدها لینک به سایت خود ایجاد کنید و سپس تا چندماه بعد هیچ لینکی به سایت شما ایجاد نشود،این موضوع سیگنالی مبنی بر غیرطبیعی بودن بک لینک ها به گوگل ارسال می کند.

اصول بک لینک سازی : ارزیابی کیفیت بک لینک

اصول بک لینک سازی : ارزیابی کیفیت بک لینک 

همه بک لینک ها یکسان نیستند، از نظر کیفیت و قدرت لینک ها تفاوت هایی وجود دارد،همچنین بک لینک هایی وجود دارند که مضر هستند و باید در ساخت لینک از آنها اجتناب کرد.

برای ارزیابی کیفیت لینک باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

وبسایتی که بک لینک قرار است در آن قرار گیرد باید دارای عملکرد خوبی بوده و مقالات جدید به طور مرتب در آن انتشار یابند.وبسایت هایی که ماه هاست هیچ مطلبی در آن منتشر نشده و مطالب قدیمی نیز در آن بروزرسانی نشده اند ، برای لینک سازی مناسب نیستند.

تعداد بک لینک های هر صفحه از سایت نباید بیشتر از 50 عدد باشد. البته اگر بک لینک از نوع لینک محتوایی باشد،این موضوع به طول محتوا بستگی دارد ، با این حال تعداد لینک های یک صفحه به هیچ عنوان نباید از 100 بیشتر باشند.

مرتبط بودن موضوع بین سایت مبدا و مقصد لینک یکی دیگر از ملاک های ارزیابی کیفیت بک لینک است،هرچقدر ارتباط موضوعی بیشتر باشد کیفیت لینک نیز به همان اندازه بیشتر است.

Domain Authority بالا نیز بر کیفیت بک لینک ها تاثیر دارد،این شاخصه را می توانید به وسیله ابزار Ahrefs شناسایی کنید.

بررسی ایندکس شدن سایت و صفحه.وقتی می خواهید لینک سازی کنید ، باید بررسی کنید که آیا صفحه ای که قصد قرار دادن لینک خود در آن را دارید در نتایج جست و جو وجود دارد یا نه.صفحه ای که در فهرست نتایج نیست نمی تواند ارزشی به سایت شما منتقل کند.برای بررسی این موضوع ، آدرس صفحه را به همراه : در گوگل جست و جو کنید.

اصول بک لینک سازی : ایجاد بک لینک طبیعی

از نظر گوگل، لینک طبیعی لینک با کیفیتی است، به این معنا که بک لینک برای بهبود تجربه کاربران ایجاد شده است و نه فقط برای کسب رتبه. به طور مشخص، اگر گوگل هزاران لینک را که در مدت زمان کوتاه و به روشی بسیار مشابه در سایت های بی ربط و بی کیفیت ایجاد شده اند، مشاهده کند، اینطور برداشت می کند که وبسایت تنها برای افزایش رتبه و فریب الگوریتم خود لینک سازی را انجام می دهد.

بنابراین از روش هایی مانند استفاده از ربات‌هایی که به تنهایی هزاران دایرکتوری و پروفایل سایت را پر از بک لینک می‌کنند یا هزاران نظر در وبلاگ‌ها یا انجمن‌ها می‌گذارند، خودداری کنید زیرا این اقدامات می توانند سبب جریمه سایت شما شوند.

اگر می خواهید از یک استراتژی لینک سازی استفاده مکنید،لینک سازی را به تدریج و به صورت دستی انجام دهید.

روش های زیادی برای ایجاد بک لینک طبیعی وجود دارد،مانند :

اصول بک لینک سازی : انتخاب سایت های با کیفیت

اصول بک لینک سازی : انتخاب سایت های با کیفیت

کیفیت سایتی که لینک بک لینک سایت شما در آن قرار می گیرد اهمیت زیادی داشته و یکی از مهم ترین اصول بک لینک سازی به شمار می آید.براری لینک سازی همیشه وب سایت هایی را انتخاب کنید که:

ذکر این نکته در اینجا لازم است که در مورد بک لینک سازی همیشه کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد. بهتر است لینک های کمی در سایت های قدرتمند با کیفیت بالا وجود داشته باشد تا تعداد زیادی لینک در سایت های ضعیف با کیفیت پایین.در زمینه ارتباط نیز محتوای متنی بک لینک بسیار مهم است، به عبارت دیگر میدان معنایی اطراف لینک ورودی باید مشابه صفحه ای باشد که پیوند به آن ایجاد شده است.

اصول بک لینک سازی : ایجاد لینک برای کلیک بیشتر کاربران

بک لینک باید در مکانی قرار گیرد که به راحتی برای کاربران قابل مشاهده باشد تا به این وسیله کاربران بیشتری روی لینک کلیک کنند.بازدید بیشتر از بک لینک به معنای کیفیت بیشتر لینک است.زمانی که کلیک های زیادی روی بک لینک انجام می شود ، این سیگنال به گوگل فرستاده می شود که بک لینک ایجاد شده برای بهبود اطلاعات و تجربه کاربران مفید است ، بنابراین اینگونه بک لینک ها کمک بیشتری به افزایش رتبه سایت می کنند.

برای این منظور باید به دو نکته توجه کرد ، اولین نکته متن لنگر بک لینک است که باید ترغیب کننده و جذاب باشد و نکته دوم مکان بک لینک است ، بهترین نقطه ای که لینک می تواند در آن قرار گیرد ابتدای مطالب است و سپس به ترتیب در سایدبار و فوتر.

اصول بک لینک سازی : ایجاد تنوع در متون لنگر بک لینک

متنون لنگر لینک همان کلمات یا عباراتی هستند که لینک را میزبانی می کنند و کاربران می توانند با کلیک بر روی آن ها به صفحه ای که لینک به آن ایجاد شده است منتقل شوند.این متون اغلب به صورت زیر خط دار و یا با رنگی متفاوت از رنگ متون مجاور هستند.

زمانی که یک استراتژی ساخت بک لینک ایجاد می کنید ، هدف شما ساخت تعداد کمی لینک نیست ، بلکه قطعا می خواهید به مرور زمان سایت شما هزاران بک لینک با کیفیت داشته باشد،حال تصور کنید تمامی این بک لینک ها دارای متون لنگر مشترک باشند ، در این صورت در خوشبینانه ترین حالت، گوگل تمامی لینک های سایت شما را نادیده میگیرد و در مواردی ممکن است سایت شما را با افت رتبه و حتی جریمه مواجه کند.

پس تا حد امکان متون لنگر بک لینک های خود را متنوع کنید.

اصول بک لینک سازی : درج ویژگی عنوان در لینک

هنگام کدنویسی یک لینک در html، می توانید یک ویژگی عنوان را در تگ <a> اضافه کنید. این ویژگی برای توضیح محتوای صفحه مقصد لینک استفاده می شود.زمانی که کاربر ماوس خود را روی لینک قرار می دهد این متن نمایش داده می شود. این اطلاعات هم برای کاربران مفید است و هم باعث جلب توجه موتورهای جست و جو می شود.

توجه داشته باشید که درج تنها چند کلمه ی کوتاه که خلاصه ای از صفحه فرود باشد کافیست.

به مثال زیر توجه کنید :

بهترین بک لینک ها

وقتی ماوس خود را روی لینک قرار می دهید متن خرید بک لینک طبیعی و دائمی را مشاهده خواهید کرد.

کد مثال بالا به شکل زیر است:

<a title="خرید بک لینک طبیعی و دائمی با بهترین قیمت" href="https://behtarinbacklink.com/"><span style="vertical-align: inherit;"><span class="" style="vertical-align: inherit;">بهترین بک لینک ها</span></span></a>

اصول بک لینک سازی : توجه به نرخ رشد بک لینک

اصول بک لینک سازی : توجه به نرخ رشد بک لینک

نرخ رشد لینک ها یکی دیگر از اصول بک لینک سازی به شمار می آید.لینک سازی بهتر است به طور پیوسته و ثابت با نرخ رشد مشخص انجام شود.برای مثال اگر در هفته اول شروع ساخت بک لینک برای سایت تنها5 بک لینک به سایت خود ایجاد می کنید ، اگر در هفته دوم این رقم به 100 رسیده و دوباره در هفته سوم به 5 ، این نرخ غیرطبیعی بنظر می رسد.

بهتر است برنامه لینک سازی خود را به گونه ای ایجاد کنید که به طور پیوسته و با نرخ مشخص بک لینک های سایت خود را افزایش دهید.همچنین اگر قصد خرید بک لینک داشتید ، در ابتدا از پکیج هایی با تعداد لینک کمتر شروع کنید.

توقف ناگهانی لینک بیلدینگ یک استراتژی نامناسب خواهد بود. اگر در چند ماه گذشته زمان و انرژی زیادی برای ایجاد لینک برای یک وب سایت خاص صرف کرده اید و سپس به طور ناگهانی این کار را متوقف کرده اید، احتمالاً رتبه سایت کاهش می یابد.این مشکل رایج زمانی است که شرکت ها سعی می کنند سئو خارجی سایت خود را به وسیله لینک سازی بهبود بخشند و سپس متوجه می شوند که اتمام کار زمان زیادی می برد و تصور می کنند که این تلاش ها بیهوده بوده بوده و منصرف می شوند.

لینک بیلدینگ فرآیند پیچیده ای است که مشاهده نتایج آن مدتی طول می کشد.اما با گذشت زمان آسان تر خواهد شد و خواهید دید که تلاش های شما بیهوده نیست.

طریقه لینک سازی و نحوه بک لینک گذاشتن

اکنون که اصول بک لینک سازی برای افزایش رتبه سایت را می دانید، موضوع بعدی طریقه لینک سازی و نحوه بک لینک گذاشتن خواهد بود.روش های زیادی برای لینک سازی وجود دارد که در ادامه به رایج ترین این روش ها اشاره می کنیم :

ارسال مطالب در وبلاگ های رایگان

مراحل :

ایجاد بک لینک در شبکه های اجتماعی

مراحل :

خرید بک لینک

مراحل :

ساخت بک لینک پروفایلی

مراحل :

ایجاد نظر در انجمن ها

مراحل :

خرید دامنه منقضی شده

مراحل :

ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری

مراحل :

تبادل لینک

مراحل :

سوالات متداول در مورد بک لینک سازی

دلیل اهمیت بک لینک چیست ؟

هر بک لینک دریافتی با کیفیت، اعتبار دامنه (Domain Authority) وب سایت شما را افزایش می دهد، به عبارت دیگر بک لینک قوی شهرت و اعتبار وب سایت شما را در نظر گوگل افزایش می دهد. Domain Authority یکی از مهمترین عناصری است که موتورهای جستجو هنگام تعیین رتبه وب سایت ها در نتایج جستجو به آن توجه می کنند.

بک لینک قوی و با کیفیت چه لینکی است ؟

کیفیت لینک ها به چندین معیار بستگی دارد که برای اشاره به آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباط:هرقدر سایتی که لینک در آن قرار میگیرد با سایتی که لینک به آن اشاره دارد مرتبط باشد کیفیت لینک بیشتر است.

اعتبار دامنه خوب : لینک هایی که در سایت هایی که در گوگل رتبه خوبی دارند قرار میگیرند لینک های با کیفیت هستند.

متنوع : لینک هایی که در منابع مختلف (وبلاگ ها، دایرکتوری ها، پروفایل) ایجاد می شوند.

چه مدت طول می کشد تا بک لینک روی رتبه وب سایت تاثیر بگذارد؟

معمولا چندین هفته یا حتی چند ماه طول می کشد تا بک لینک ها توسط گوگل ثبت شوند و بر رتبه وب سایت در گوگل تاثیر بگذارند. طبق تجربیات، حدود 10 هفته طول می کشد تا رتبه سایت به شکل پایدار و قابل توجه بهبود یابد. اگر می خواهید رتبه وب سایت خود را در گوگل از طریق بک لینک سازی بهبود ببخشید، باید مطمئن شوید که از وب سایت های معتبر برای لینک بیلدینگ استفاده می کنید.

بهترین متن لنگر برای بک لینک چیست ؟

انکرتکست هایی که شامل کلمات کلیدی LSI هستند بهترین انکرتکست ها محسوب می شوند ، چراکه به موضوع صفحه مقصد ببک لینک مرتبط هستند.با این حال همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم ، باید از انکرتکست های متنوعی برای لینک سازی ساتفاده کرد.

چند بک لینک در روز می توان ایجاد کرد؟

به ندرت پیش می آید که چندین بک لینک به طور طبیعی در چند دامنه معتبر مختلف ایجاد شود. بنابراین، شما نباید تعداد زیادی بک لینک در روز ایجاد کنید.بهتر است هنگام ساخت لینک وقت بگذارید، صبور باشید و بیش از سه بک لینک از دامنه های مختلف در روز ایجاد نکنید.

سخن پایانی :

تعداد بک لینک ها یک معیار تعیین کننده برای سئو و رتبه سایت است که اگر می خواهید یک سایت موفق ایجاد کنید باید به آن توجه کنید.هر چه نرخ بکلینک های با کیفیت سایت شما بالاتر باشد ، سایت شما توسط گوگل سایت محبوب تری شناخته می شود و بنابراین رتبه ی بهتری در فهرست نتایج گوگل کسب خواهد کرد.شروع فرایند ساخت لینک نیازمند دانستن اصول بک لینک سازی است ، اصولی مانند ایجاد استراتژی ساخت لینک ،انتخاب سایت های با کیفیت برای ایجاد لینک ، تنوع در انکرتکست بک لینک و بسیاری موارد دیگر که به شما کمک می کنند خیلی سریع تر و بهتر به هدف خود که افزایش رتبه سایت است دست پیدا کنید.

در این مطلب به اصول بک لینک سازی و طریقه لینک سازی و نحوه بک لینک گذاشتن پرداختیم که امیدواریم به افزایش اطلاعات شما در زمینه بک لینک سازی کمک کرده باشد.

نوشته اصول بک لینک سازی، طریقه لینک سازی و نحوه بک لینک گذاشتن اولین بار در بهترین بک لینک. پدیدار شد.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *